Bělení zubů

Ordinační bělení zubů probíhá v jedné návštěvě. Nejprve se speciálním ochranným gelem izolují dásně. Poté se na zuby aplikuje bělící gel, který se nechá  působit.  Zhodnotí se dosažený efekt a podle domluvy a přání klienta se aplikuje znovu. K dosažení bělící efektu je obvykle zapotřebí aplikovat gel nejméně dvakrát.

Domácí bělení spočívá v individuálním zhotovení nosičů pro bělení v ordinaci a následné aplikaci bělícího gelu doma. Nosiče jsou zhotoveny přesně pro váš chrup, čímž se eliminuje pronikání bělícího materiálu mimo zuby do ústní dutiny. Výhodou tohoto typu bělení je nižší cena při dalším opakování bělícího cyklu, nevýhodou naopak relativní časová náročnost.

Během bělení a několik dnů poté se může vyskytnout zvýšená citlivost zubů, která je však dočasná a lze ji mírnit speciálními gely.

Stejně tak se během této doby nedoporučuje konzumace barevných nápojů a potravin, protože pigmenty v těchto produktech by mohly výsledný efekt negativně ovlivnit. Doporučujeme jíst bílé jogurty, mléčné kaše, pít hodně vody, vyvarovat se kouření, kávě, čaji a džusům.

Je třeba brát též na zřetel, že ne všechny zuby je možno bělit. Některé barevné odstíny nebo i defekty zubů nejsou pro bělení vhodné. Proto doporučujeme několik dní předem absolvovat profesionální čistění zubů a konzultovat s lékařem vhodnost procedury včetně výběru typu bělení.